Prostowanie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów stylizacyjnych na całym świecie. Wiele osób, które marzą o idealnie gładkich i lśniących włosach, regularnie sięga po prostownice, a także korzysta z nowoczesnych, trwałych zabiegów prostujących takich jak keratynowe prostowanie, botox, czy taninoplastia. Niestety, wokół prostowania narosło wiele mitów, które często wprowadzają klientów w błąd i budzą obawy przed tym zabiegiem. Dziś przyjrzymy się kilku popularnym mitom i rozwiejemy wątpliwości dzięki wiedzy profesjonalnych fryzjerów i szkoleniowców z zakresu trwałego prostowania.
Okres wakacyjnego szaleństwa, wysokich temperatur i słonej wody powoli staje się wspomnieniem, ale przed włosami kolejne wyzwanie: jesień. Osłabione promieniowaniem UV kosmyki są bardziej podatne na uszkodzenia, a zmiana temperatury i poziomu wilgotności dodatkowo wpływ na ich kondycję. To również czas zakładania czapek, które nierzadko elektryzują włosy i sprawiają, że fryzura staje się daleka od ideału. Jak temu zaradzić?
Błędy popełniamy wszyscy i możemy się na nich uczyć. Ale możemy się też ich wystrzegać – na przykład czytając i dokształcając się w tematach, które nas interesują. Przychodzimy z pomocą! Po lekturze tego artykułu wystrzeganie się najczęstszych fryzjerskich pomyłek powinno stać się dużo łatwiejsze.
Z naszych poprzednich wpisów wiecie już, że każda klientka jest inna, a do różnych rodzajów włosów należy stosować różne produkty. Jakie efekty można uzyskać mieszając ze sobą różne produkty? Możliwości tworzenia nowych produktów jest bardzo wiele, a takie rozwiązanie może przełożyć się na jeszcze lepsze dopasowanie kosmetyków do indywidualnych potrzeb.
W dzisiejszych czasach profesjonalne salony fryzjerskie oferują szeroki wachlarz usług, a jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest prostowanie włosów. Wysokiej jakości prostownica do włosów to narzędzie, które może zdecydowanie ułatwić pracę fryzjera i zapewnić spektakularne efekty.
Kwas często budzi złe skojarzenia – jednak nie wśród fryzjerów! Produkty kwasowe w salonie fryzjerskim to bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych produktów do prostowania włosów zawierających toksyczny formaldehyd.
O produktach do prostowania włosów wiesz już wszystko? Znasz strukturę włosa i zasady równowagi PEH na pamięć, więc szykujesz się do zabiegu? Chwileczkę… a czy pamiętasz o akcesoriach?
Chociaż wakacje to bez wątpienia jeden z najprzyjemniejszych okresów w roku, niewiele osób myśli w ten sposób o przedwyjazdowym pakowaniu. Zadania nie ułatwiają niesforne włosy, które w odpowiedzi na wilgoć puszą się i kręcą, jakby chciały zepsuć pamiątkowe zdjęcia.
Wizyta w salonie fryzjerskim to dla wielu klientów nie tylko okazja do zmiany wizerunku, ale także inwestycja w swoje samopoczucie i pewność siebie. Jednym z popularnych zabiegów jest trwałe prostowanie włosów, które pozwala na uzyskanie gładkiej, lśniącej tafli bez codziennego użycia prostownicy. Właściciele salonów fryzjerskich często zastanawiają się, jak właściwie wycenić taki zabieg, aby był on atrakcyjny dla klientów, a jednocześnie zapewniał rentowność.
Zabiegi keratynowe to bez wątpienia prawdziwy hit XXI wieku, jednak historia prostowania włosów jest znacznie dłuższa. Jak wcześniej kobiety radziły sobie z niesfornymi kosmykami? Niestety, przed nastąpieniem „keratynowego przełomu”, kręcone włosy były narażone na zniszczenia, łamliwość i poparzenia z uwagi na nieodpowiednie warunki przeprowadzania zabiegu oraz wykorzystywanie chemicznych środków.
Rozmowa z klientką podczas zabiegu to nie tylko okazja do zbudowania trwałej relacji, ale również szansa na przekazanie jej solidnej dawki wiedzy. Warto opowiedzieć nie tylko o kolejnych wykonywanych czynnościach, ale również o rodzaju i strukturze włosa oraz zaleceniach pielęgnacyjnych. Równie ciekawe mogą być informacje o budowie i procesie wzrostu włosów.
PEH – to trzy najważniejsze litery dla każdego fryzjera, a wraz z upowszechnianiem się wiedzy o prawidłowej pielęgnacji włosów, również dla każdej „włosomaniaczki”. Akronim PEH oznacza proteiny, humektanty i emolienty, czyli substancje niezbędne do utrzymania odpowiedniej kondycji włosów. Jakie jest ich działanie i jak je stosować?
Każda klientka marzy o tym, żeby jak najdłużej cieszyć się efektami prostowania – a zadowolona klientka to podstawa. W tej kwestii niezmiernie ważne jest nie tylko prawidłowe zadbanie o włosy klientki w trakcie zabiegu, ale również ich późniejsza pielęgnacja. Dlatego warto wiedzieć, jakie kosmetyki wspomogą maksymalne wydłużenie efektów.
Wizyta w salonie fryzjerskim to nadzieja na zmianę – oczywiście taką na lepsze! Niestety, często wiąże się też z obawami o efekt końcowy, a nawet o przebieg samej wizyty. Perspektywa trwającego kilka godzin zabiegu może wydawać się stresująca zarówno dla klientek, jak i dla fryzjerów. Dziś udowodnimy, że nie ma się czym martwić, a wykonanie trwałego prostowania może być przyjemne dla obu stron.
Naturalne blondynki są dumnymi posiadaczkami największej liczby włosów, bo aż około 150 tysięcy! Jasne kosmyki są jednak często delikatniejsze i cieńsze od tych ciemniejszych, dlatego wymagają szczególnie dokładnej pielęgnacji. Mniejsza zawartość melaniny w strukturze włosa sprawia, że jasne włosy wydają się mniej lśniące. Czy tak wrażliwe włosy poradzą sobie z zabiegiem keratynowego prostowania?
Poddawanie włosów różnym zabiegom, takim jak farbowanie czy prostowanie, znacznie pogarsza ich kondycję – stają się kruche, szorstkie i podatne na uszkodzenia. Podobne negatywne efekty przynosi również codzienne prostowanie włosów prostownicą, skutkujące łamliwością, przesuszeniem i rozdwajaniem się końcówek. Jak w takim razie zadbać o włosy, aby były proste, a jednocześnie gładkie i lśniące?
Wiele kobiet marzy o gładkich, lśniących i miękkich włosach. Niestety, natura nie zawsze spełnia te oczekiwania.
Decydując się na wprowadzenie zabiegu prostowania włosów należy poświęcić czas na wybór kosmetyków bezpiecznych dla klientek. Analizując skład produktu warto zwrócić szczególną uwagę na formaldehyd – związek chemiczny, którego z uwagi na jego toksyczne właściwości lepiej unikać.